Archiwum kategorii: moda

Kupuj mądrze produkty skórzane.

Dzięki metce informującej o składzie możemy łatwo dobrać do swoich wymogów zarówno ciuchy, oraz i buty lub nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada obowiązku przyklejania metki informacyjnej przy galanteryjnych wyrobach „skórzanych”. Toteż tak nagminnie po kilku miesiącach lub nawet tygodniach odkrywamy gorzką prawdę – kupiliśmy nieskórzany bubel! Jak więc rozpoznać towar niedobrej jakości?
Przede wszystkim pytajmy. Czy towar, np. pas skórzany ma warstwy syntetyczne? Czy zastosowana skóra jest powlekana syntetykiem? Czy w składzie jest tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą eko?
Oczywiście próg szczerości kupców bywa różny, a w przypadku dużych sieci z odzieżą gro pracowników zapewne nawet nie będzie potrafiła na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę oraz co powinno zwiększyć posiadaną czujność?
Głównie cena. Nie dajmy się oszukać – naturalna skóra posiada swoją wartość oraz nabycie skórzanej teczki męskiej za sto zł jest po prostu niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na fakturę skóry, gdy jest zbyt gładka czy też nazbyt regularna jeśli chodzi o przebarwienia, żyłki czy porowatość, najprawdopodobniej jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, całkowicie ukryte ranty także mogą sugerować, że zakamuflowano stosowanie składników syntetycznych.
Brak odkrytych kantów lub także widocznych spodów skóry, również sugeruje wyrób sztuczny. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Pamiętajmy też, że skóra eko to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony śmieć garbarski, a wykonane z niej pasy szalenie szybko się rozlatują. Prawdziwa skóra powinna mieć specyficzny zapach – pozostałość po procesach garbowania. Podobnie do ludzkiej, skóra bydlęca ma nieregularności – mniej lub bardziej widoczne w zależności od użytego lakieru. Dokonując zakupu poprzez net zwracajmy uwagę na specyfikacje produktu – nie dajmy się oszukać emblematem „skóra naturalna”, gdyż zgodnie z prawem można go umieszczać nawet wówczas, gdy produkt ma jedynie jej śladowe ilości.
Towar wykonany z naturalnej skóry musi przetrwać latami, toteż warto kupować go mądrze!
tekst dostepny na stronie producent galanterii skórzanej

Stylizacja elegancka: klasyka z połyskiem.

Biała bluzka i czarna spódnica to komplet kojarzony raczej tradycyjnie, ale nie musi tak być. Stylizacja elegancka w duchu uczelnianego stroju nabiera dorosłego charakteru dzięki kunsztownym materiałom i dodatkom.
W takowym komplecie śnieżna bluzka ma klasyczny, dopasowany wzór dodatkowo jest zapinana na guziki, bo skrzydełka kołnierza nie są tradycyjnie zgięte, lecz nieskomplikowane oraz usztywnione, co od razu dodaje koszuli szyku. Stylizacja elegancka została podkręcona skórkową, ołówkową spódnicą, która zastępuje zwyczajny wzór z tkaniny. Taka tkanina daje jej nieco ekstrawaganckiego stylu i udowadnia, iż zakładająca ją dziewczyna jest pewna siebie.
Stylizacja elegancka nie byłaby pełna bez butów na obcasie. My doradzamy brokatowe, srebrne buciki o topowym, mocno wyciętym kroju i z asymetrycznym, wydłużonym czubkiem przykrywającym stopę po skosie. Nieszablonowe buty nadają styl innym dodatkom. Szyję ozdabia wyrafinowany naszyjnik na wisiorku, który ozdabia mnóstwo połączonych ze sobą błyskotek. Połyskujące ozdoby dostrzegalne zza połów koszuli nie popsują stylizacji, lecz przykują uwagę. Na przegub ręki proponujemy stonowany, srebrny zegarek na bransolecie ozdobionej przez szkiełka znajdujące się przy kopercie. Puzderkowa torebką w stylizacji color-blocking łączy czerń z szarością i można ją nosić w ręku czy na pasku.
flower-power-297x246
Ogólnie elementy eleganckiej stylizacji łącznie z linkami do butików znajdują się w galerii – kliknięcie w nazwę konkretnej rzeczy przenosi na stronę towaru.
tekst dostepny na stronie torebka