Wszystko o męskosci

4699-7404-ico-wu.jpg

Young happy couple in bed

Twoje zdrowie erotyczne

Dowiedz się, w jaki sposób hormony oddziałują na twoje samopoczucie seksualne oraz czym się objawia męska menopauza. Sprawdź, jak dbać o swoje klejnoty, gdyż prawidłowa opieka nad nimi zapewni ci zdrowie i kondycję seksualną na długie lata.

Testosteron nadzoruje

Najważniejsze zmiany, przez jakie przechodzi twoje ciało, wywoływane są przez testosteron oraz zmiany jego ilości w ciągu całego życia.

Na początku w wieku płodowym

Metoda powiązania się chromosomów płci w pary decyduje, czy człowiek narodzi się jako chłopczyk albo jako potencja dziewczynka. Płód posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, z kolei płód z jednym chromosomem X oraz jednym chromosomem Y – narodzi się płci męskiej. Jeżeli embrion jest płci męskiej, w takim przypadku chromosom Y wchodzi do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i zapoczątkowuje tworzenie się jąder. Te powstające w płodzie jądra rozpoczynają produkcję testosteronu, który umożliwia powstanie członka i moszny.

Pokwitanie

U chłopców pokwitanie to okres, w którym zachodzi progres drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który startuje pomiędzy dwunastym a piętnastym rokiem życia. Czas dojrzewania płciowego trwa cztery lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) oraz hormon luteinizujący (LH) pobudzają tworzenie testosteronu w jądrach. Gwałtowne podniesienie poziomu testosteronu wywołuje różnorodne zmiany w wyglądzie oraz zachowaniu chłopca, który w końcu staje się mężczyzną.

Dojrzałość
W okresie, kiedy mężczyzna przechodzi przez okres dojrzałości, nieustannie trwa produkcja spermy w jądrach. Jest to sprawka działania testosteronu. Innym skutkiem aktywności testosteronu jest pojawienie się włosów w paru częściach ciała. Testosteron normuje też m.in. poziom popędu seksualnego oraz charakter mężczyzny
wiecej informacji tutaj tani cialis

Author: admin

Dodaj komentarz

Copyright © 2018 blog.kabaretki24.pl | Design by ThemesDNA.com
top