4699-7404-ico-wu.jpg

Wszystko o męskosci

Young happy couple in bed

Twoje zdrowie erotyczne

Dowiedz się, w jaki sposób hormony oddziałują na twoje samopoczucie seksualne oraz czym się objawia męska menopauza. Sprawdź, jak dbać o swoje klejnoty, gdyż prawidłowa opieka nad nimi zapewni ci zdrowie i kondycję seksualną na długie lata.

Testosteron nadzoruje

Najważniejsze zmiany, przez jakie przechodzi twoje ciało, wywoływane są przez testosteron oraz zmiany jego ilości w ciągu całego życia.

Na początku w wieku płodowym

Metoda powiązania się chromosomów płci w pary decyduje, czy człowiek narodzi się jako chłopczyk albo jako potencja dziewczynka. Płód posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, z kolei płód z jednym chromosomem X oraz jednym chromosomem Y – narodzi się płci męskiej. Jeżeli embrion jest płci męskiej, w takim przypadku chromosom Y wchodzi do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i zapoczątkowuje tworzenie się jąder. Te powstające w płodzie jądra rozpoczynają produkcję testosteronu, który umożliwia powstanie członka i moszny.

Pokwitanie

U chłopców pokwitanie to okres, w którym zachodzi progres drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który startuje pomiędzy dwunastym a piętnastym rokiem życia. Czas dojrzewania płciowego trwa cztery lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) oraz hormon luteinizujący (LH) pobudzają tworzenie testosteronu w jądrach. Gwałtowne podniesienie poziomu testosteronu wywołuje różnorodne zmiany w wyglądzie oraz zachowaniu chłopca, który w końcu staje się mężczyzną.

Dojrzałość
W okresie, kiedy mężczyzna przechodzi przez okres dojrzałości, nieustannie trwa produkcja spermy w jądrach. Jest to sprawka działania testosteronu. Innym skutkiem aktywności testosteronu jest pojawienie się włosów w paru częściach ciała. Testosteron normuje też m.in. poziom popędu seksualnego oraz charakter mężczyzny
wiecej informacji tutaj tani cialis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *