4676-1590-ico-wu.jpg

Wczesny wytrysk

Wczesny wytrysk (łac. eiaculatio praecox), zwany też przedwczesnym wytryskiem i przedwczesną albo wczesną ejakulacją, to 1 z najczęściej występujących dysfunkcji seksualnych. Szacuje się, iż dotyczy ona aż jednej trzeciej dojrzałych facetów czynnych seksualnie. Polega na wytrysku, który pojawia się zbyt wcześnie, niż chcieliby tego partnerzy seksualni dla osiągania odpowiedniej satysfakcji seksualnej. Wczesny wytrysk to taki, który zdarza się w czasie krótszym, niż dwie minuty począwszy od rozpoczęcia kopulacji lub po nie więcej niż 15 ruchach frykcyjnych.
Ta dolegliwość jest typowa w przypadku tych mężczyzn, którzy dopiero zaczynają współżycie seksualne. Nie jest też powodem do denerwowania się, gdy pojawi się po zbyt długiej wstrzemięźliwości seksualnej. W tych razach wczesny wytrysk jest niemalże naturalny i nie uznaje się go za dysfunkcję seksualną. Natomiast gdy wytrysk jest zbyt wczesny za każdym razem, gdy facet podejmuje współżycie, wtedy jest to symptom chorobowy.
Przyczyny wczesnego wytrysku są rozmaite. Głównie dotyczą one sfery emocjonalnej. Problemy z wytryskiem posiadają faceci narażeni na częste sytuacje stresogenne, chorujący na depresję lub nerwicę. Opisywana dysfunkcja dotyczy także mizoginistów i osób odczuwających chorobliwy lęk przed partnerkami. Od czasu do czasu wynika ona z nieodpowiednich nawyków wypracowanych w przeszłości – np. z częstej masturbacji, pospiesznego seksu czy odbywania stosunków przerywanych. Niekiedy za wczesny wytrysk odpowiadają schorzenia i dolegliwości neurologiczne, przede wszystkim te, które dotyczą transmisji neuroprzekaźników w mózgu. Dodatkowo wczesny wytrysk może być powodowany przez inne choroby, np. przez cukrzycę.

strona dostepna nalewitra

Dodaj komentarz